Kalendaro

Datoj 2019:

kursive = Aranĝo ne estas organizita de la Ratkaptista Bando, sed minimume 1 klubano partoprenas ĝin
????? = ankoraŭ ne certas

Novembro 2019

 (© Zeus)
27.11.2019:     19.30 horo Sumpfblume:     Kantoparado
Ĉiu prezentas sian Esperanto-vorton de la tago. Ĉiu prezentas unu el siaj plej ŝatataj kantoj kaj fine ni voĉdonas kaj elektas la kanton de la tago.

 (© UEA)
30.11.2019:     10.00-17.00 Roterdamo:     Malferma Tago de la Centra Oficejo de UEA (Universala Esperanto-Asocio) 
Malferma Tago de la Centra Oficejo de UEA (Universala Esperanto-Asocio) kaj TEJO (Tutmonda Esperantista Junulara Organizo) kun prelegoj de Orlando E. Raola, Heidi Goes, Klara Ertl, Guillaume Armide, Duncan Charters, Joop Kiefte. Programo vidu ĉe: https://eventaservo.org/eventoj/iWnVaxUygORJVwBq aŭ https://www.facebook.com/events/2226908600933748 

Decembro 2019

 (© UEA)
01.12.2019:     09.00-12.00 Roterdamo:     Seminario pri la financoj de UEA
Seminario pri la financoj de UEA. Programo vidu ĉe: https://eventaservo.org/eventoj/aabcde aŭ https://www.facebook.com/events/381364872790620 

 (© Stefano59Rivara(© aachenerkinder.de)
11.12.2019:     19.30 horo Sumpfblume:     Temo: Lokoj - Ludo: Codenames
Ni pritraktas la temon "Lokoj" per demandoj, ludoj, ŝaradoj kaj kvizo. Ni ludas la ludon "Codenames" (koditaj nomoj).

 (© Heinz W. Sprick, Esperanto-Gruppe Hameln)
13.12.2019:     18.00 horo Pfannekuchen:     Antaŭkristnaska festo de la Esperanto-grupo Hameleno kaj de la landa asocio EMAS
Ĉiuj membroj, kurspartoprenantoj, interesitoj kaj amikoj estas kore invitataj al la antaŭkristnaska festo de la Esperanto-grupo Hameleno kaj de la landa asocio EMAS. Bonvolu kunporti por la "rubaĵdonaca koboldumado" malgrandan donaceton, kiu estos metita en la grandan sakon kaj poste ĵetkube redonita. Ni ankaŭ elektos la "Esperanto-vorton de la jaro". Ni ĝojas pri bela vespero. Bonvolu aliĝi ĝis la 10-a de decembro ĉe Heinz W. Sprick aŭ per la Doodle-listo: https://doodle.com/poll/9axt4x2yiyn2hpif .

Kristnaska paŭzo

 (© JES)
27.12.2019-03.01.2020:     Karłów, Pollando:     11-a JES Junulara E-Semajno
Programo kaj informoj: https://eventaservo.org/eventoj/ZMQHEVXK4KuELUlK aŭ http://jes.pej.pl/eo/

 (© NR)
27.12.2019-03.01.2020:     Wiesbaden:     18-a NR Novjara Renkontiĝo
Kune festi la Novan Jaron, kun familioj, infanoj, junuloj, pliaĝuloj. 
Programo kaj informoj: https://eventaservo.org/eventoj/i6SmaXv4WcYRCi74 aŭ http://www.esperantoland.org/nr/

 (© Jufa Hotel Nördlingen)
28.12.2019-03.01.2020:     Nördlingen:     5-a Luminesk'
Silvestra Renkontiĝo de la Germana Esperanto-Asocio. Programo kaj informoj: https://eventaservo.org/eventoj/ChatQVrMezb8HB-h aŭ https://www.esperanto.de/eo/enhavo/luminesk-201920-1

Januaro 2020

08.01.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

 (© Dr.g.schmitz)
17.-19.01.2020:     Sundern-Langscheid, Sauerland:     Kurssemajnfino en la Bildungszentrum Sorpesee
Semajnfino kun kursoj por progresintoj kaj fluparolantoj. Programo kaj informoj ĉe: https://eventaservo.org/eventoj/8aef4a aŭ https://www.bildungszentrum-sorpesee.de/index.php?seite=seminar-details&showdetail=1245&sprache=de

22.01.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

29.01.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Februaro 2020

12.02.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

26.02.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Marto 2020

11.03.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

25.03.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Aprilo 2020

08.04.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

22.04.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

29.04.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Majo 2020

13.05.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

27.05.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Junio 2020

10.06.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

24.06.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Julio 2020

08.07.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

22.07.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

29.07.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Aŭgusto 2020

Somera paŭzo

Septembro 2020

09.09.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

23.09.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

30.09.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Oktobro 2020

14.10.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

28.10.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Novembro 2020

11.11.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

25.11.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Decembro 2020

09.12.2020:     19.00 horo Sumpfblume:     Temo: sekvos
Programo sekvos

Kristnaska paŭzo

 
Esperanto